Pravidla

Jak se hraje EVROPA HROU?

Podívejte se na stručná pravidla této moderní deskové hry v následujícím videu!
Kompletní pravidla jsou součástí balení hry, nebo si je můžete přečíst či stáhnout ZDE

Pravidla hry

Evropa hrou je didaktická rodinná hra, při které hrajete přímo na mapě Evropy. Cílem hry je navštívit všechna 4 města, která si na začátku hry každý hráč vylosuje. NAVŠTÍVENÉ MĚSTO JE TAKOVÉ MĚSTO, NA KTERÉ SI HRÁČ BĚHEM HRY STOUPNE, aniž by odpověděl správně nebo špatně na položenou otázku. Za navštívené město se pokládá i město, na které si hráč stoupne, i když kartu tohoto města získal již někdo jiný.

V každém městě dostanete od svého protihráče otázku, která se týká daného města nebo státu, ve kterém se nacházíte. Jakým způsobem se budete dále pohybovat po mapě, závisí na Vaší správné nebo špatné odpovědi. Pokud stojíte na městě, ve kterém je letiště a odpovíte správně, můžete v dalším kole odletět do jiného města, nebo odjet autem po vyznačené dálnici. Pokud odpovíte špatně, můžete jet pouze autem po vyznačené dálnici a Váš protihráč Vás musí přemístit na jakékoliv jiné město na mapě. Tím Vás může odklonit od Vaší naplánované trasy.

Odletět můžete do jakéhokoliv města v Evropě, ve kterém je letiště. Jet autem můžete po vyznačených dálnicích, a to pouze o jedno políčko.
Za správně zodpovězenou otázku získává hráč kartu města, na kterém právě stojí a body, které jsou na kartě města vyznačeny.
Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů navštíví všechna svá 4 vylosovaná města. Vyhrává však ten, kdo získá nejvíce bodů.